FUTBOLManşet

BAŞKANLIK DÜELLOSU

Koronavirüs salgını nedeniyle futbol liglerinin oyanmadığı sezonda futbolun başkanlığı için yarışılacak. Seçim yüksek ihtimalle mevcut başkan Hasan Sertoğlu ile menajer Tekin Birinci arasında geçecek.

 

KTFF SEÇİMİNDE SERTOĞLU VE BİRİNCİ YARIŞACAK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Seçimli Olağan Genel Kurulu 5 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek. Seçim tarihinin açıklanmasının ardından birçok kişinin adı başkan adaylığı konusunda spor kamuoyunun gündemine gelmişti. Ancak bu yarışın iki aday arasında geçmesi bekleniyor. Bir yanda 11 yıldır göreve devam eden mevcut başkan Hasan Sertoğlu diğer yan da ise FIFA belgeli menajer Tekin Birinci olacak.

 

UZUN VE GÜNEŞOĞLU ADAY DEĞİL, CANALTAY DA OLMAYACAK GİBİ

Başkan adaylığı ile ilgili daha önce spor kamuoyunda isimleri geçen Cengiz Topel Uzun’un Mersin Eğitim-Kültür Ataşesi olacağı için bu durum ortadan kalktı. Öte yandan Güneş Güneşoğlu da dün yaptığı açıklama ile adaylık konusunu gündeminden çıkartıp güç birleşimine giderek aday olan Tekin Birinci’nin yönetim listesinde olacağını belirtti. İsmi geçen bir diğer isim Derviş Canaltay’ın ise yaşanan bu süreçten sonra aday olmayacağı düşünülüyor.

 

SERTOĞLU KULÜPLERE GÜVENİYOR, YÖNETİMİ MERAK EDİLİYOR

Şu ana kadar resmi başvururlar yapılmasa da Hasan Sertoğlu ve Tekin Birinci adaylıklarını kamuoyuna resmen duyurdu. Yaptığı görüşmeler sonucu kulüplerin ciddi desteğini arkasında hisseden Hasan Sertoğlu, seçimden zaferle çıkacağını düşünüyor. Sertoğlu’nun yönetim listesinde eski isimlerden bazılarının olmayacağı ve listeye yeni isimlerin dahil edilmesi bekleniyor. Ancak şu ana kadar Sertoğlu, yönetiminde kimlerin olacağı ile ilgili net bir bilgi açıklamazken bu konu spor kamuoyunda merak ediliyor.

 

BİRİNCİ’NİN YÖNETİMİ ŞEKİLLLENİYOR, ZİYARETLERE BAŞLAYACAK

Tekin Birinci ise yoğun bir şekilde güçlü bir yönetim listesi oluşturmak için çaba harcıyor. Son olarak dün KTFF efsane başkanı Ahmet Sami Topcan’ın torunu Avukat Serkan Mesutoğlu ve Dumlupınar kulübü eski başkanı Güneş Güneşoğlu da Birinci’nin yönetim listesine giren isimler oldu. Çetinkaya kulübü eskşi başkanı Dr. Bülent Dizdarlı, eski milli futbolcu ve antrenör Coşkun Ulusoy, Canol Göktaş ve Mete Feridun gibi isimlerin de daha önceden Birinci’nin listesinde olacağı açıklanmıştı. Tekin Birinci kısa sürede yönetim listesini beliryerek kulüp ziyaretlerine başlayacak.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu