DİĞER SPORLARManşet

Badmintonda U15’lerin ana tablo sevinci

 

 

Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde 11-14 Şubat 2024 tarihelrinde gerçekleşen U15 Türkiye Badminton Şampiyonası’nda 4 kız-5 erkek sporcuyla mücadele eden Badminton Federasyon Karması adaya mutlu dönüyor.

3 gün boyunca mücadele eden sporcularımız toplam 9 galibiyet almayı başarırken 6 sporcumuz da ana tabloya kalma başarısı gösterdi.

Tek erkekler kategorisinde Kuzey Serinyürek ve Cuma Erkal, çift erkekler kategorisinde Mehmet Harmancı ile Sami Tenekeci, çift kızlar kategorisinde ise Laren Dilek ve Azra Kayıkoğlu, ana tabloya girdiler.

Karmanın göstermiş olduğu performanstan memnun olduğunu belirten federasyon başkanı Fırat Deniz, ana tabloya kalan Kuzey Serinyürek, Mehmet Harmancı, Cuma Erkal, Sami Tenekeci, Azra Kayıkoğlu ve Laren Dilek’i tebrik ederken, mücadelelerinden dolayı diğer sporcular Renk Denerel, İrem Uzuntürk ve Rüzgar Uğurluay’ı da tebrik etti. Kafile başkanı Aysel Balcı ile antrenör Nevzad Denerel’in de başarılarını kutlayan Deniz, karmanın ana sponsoru Modda Kozmetik Direktörü Murat Tenekeci’ye ve Hasan&Halil Hamzalar Grup’a da teşekkür etti.

Karmanın antrenörü Nevzad Denerel ise yaptığı açıklamada, turnuvanın çok verimli geçtiğini, sporcularımızın gün geçtikçe başarılarının arttığını görmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu